Hoppa till sidans innehåll

Resultat Nissadals ungdomscup etapp 1

02 MAJ 2019 21:26
Nu finns resultatet från första etappen av Nissadals ungdomscup.
  • Skapad: 02 MAJ 2019 21:26

Resultat – Nissadals Ungdomscup

2019-05-02
H16 (6 / 7) Tid Efter Bomtid
1. Filip Broling Bredaryds SOK 33:39 00:34
2. Linus Bägeby OK Vivill 43:01 +9:22 01:40
3. Albin Samuelsson OK Vivill 48:24 +14:45 05:31
4. Isak Henningsson OK Gisle 57:41 +24:02 08:06
5. Anton Josefsson OK Gisle 1:04:02 +30:23 10:15
6. Felix Johansson OK Reftele 1:04:16 +30:37 10:29
H14 (10 / 11) Tid Efter Bomtid
1. Victor Hörnquist Anderstorps OK 27:16 00:00
2. Isak Johansson OK Gisle 32:22 +5:06 01:12
3. Elias Thunberg OK Vivill 32:25 +5:09 03:45
4. Hjalmar Folkestad Anderstorps OK 34:44 +7:28 03:29
5. Malcolm Svensson Anderstorps OK 46:56 +19:40 06:25
6. Oskar Andrén Skoglund OK Vivill 49:44 +22:28 06:18
7. August Grahn Bredaryds SOK 59:29 +32:13 11:21
8. Felix Ohrgren Anderstorps OK 1:08:26 +41:10 09:31
9. Oskar Ward OK Vivill 1:26:47 +59:31 14:37
  Oskar Karlsson Bredaryds SOK Ej start
H12 (8 / 9) Tid Efter Bomtid
1. Elias Samuelsson OK Vivill 19:01 01:20
2. Arvid Josefsson OK Vivill 20:44 +1:43 03:09
3. Gustav Lindqvist OK Gisle 24:47 +5:46 03:07
4. Charlie Emterby OK Vivill 41:33 +22:32 13:15
  Albin Thunberg OK Vivill Felst.
  Alvin Lönkvist OK Vivill Felst.
  Wille Petersson Bredaryds SOK Utg.
  Henning Söderhjelm OK Stigen Ej start
H10 (4 / 5) Tid Efter Bomtid
1. Hjalmar Hörnquist Anderstorps OK 15:04 00:00
2. Mio Hammö Bredaryds SOK 17:56 +2:52 00:51
3. Algot Nordlund OK Vivill 24:22 +9:18 06:02
4. Sixten Thunberg OK Vivill 33:13 +18:09 09:53
D16 (8 / 8) Tid Efter Bomtid
1. Tuva Nylund Bredaryds SOK 44:40 00:43
2. Emma Isidorsson OK Vivill 1:01:19 +16:39 04:47
3. Asta Törnkvist Anderstorps OK 1:05:10 +20:30 08:46
4. Elsa Larsson Burseryds IF 1:05:23 +20:43 04:29
5. Elva Karlsson OK Stigen 1:20:53 +36:13 09:55
  Ellen Johansson Burseryds IF Ej start
  Ellen Svensson OK Reftele Ej start
  Stina Andersson Anderstorps OK Ej start
D14 (5 / 5) Tid Efter Bomtid
1. Elin Johansson Burseryds IF 54:53 01:20
2. Ida Josefsson OK Gisle 1:16:00 +21:07 22:31
  Lea Friberg OK Vivill Felst.
  Elin Rothzén OK Gisle Ej start
  Sanna Sigvardson Bredaryds SOK Ej start
D12 (7 / 7) Tid Efter Bomtid
1. Vera Folkestad Anderstorps OK 18:14 00:00
2. Kajsa Larsson Burseryds IF 22:45 +4:31 00:50
3. Elma Friberg OK Vivill 27:50 +9:36 02:37
4. Maja Johansson OK Reftele 31:25 +13:11 07:23
5. Ella Hagstrand Burseryds IF 32:57 +14:43 03:17
  Edit Treptow Anderstorps OK Ej start
  Frida Rothzén OK Gisle Ej start
D10 (7 / 7) Tid Efter Bomtid
1. Elsa Bråhn Burseryds IF 21:43 01:53
2. Astrid Treptow Anderstorps OK 24:22 +2:39 03:22
3. Gry Emterby OK Vivill 26:09 +4:26 02:58
4. Emma Svensson OK Vivill 31:36 +9:53 07:55
5. Moa Johansson OK Gisle 35:22 +13:39 11:30
6. Cajsa Lindqvist OK Gisle 41:14 +19:31 16:03
  Lovisa Stavenrot OK Vivill Felst.
U3 (6 / 6) Tid Efter Bomtid
1. agnes andersson Anderstorps OK 30:46 06:52
2. Alice Malmborg Burseryds IF 33:02 +2:16 03:02
3. Alice Hakkarainen OK Vivill 34:30 +3:44 06:28
4. Christoffer Svensson OK Vivill 37:58 +7:12 04:45
4. Jonathan Sköld OK Vivill 37:58 +7:12 04:35
  Emilia Burrows Burseryds IF Felst.
U2 (39 / 39) Tid Efter Bomtid
1. Nils Andersson OK Stigen 16:46 01:51
2. Filip Sjögren Anderstorps OK 19:06 +2:20 00:57
3. Edwin Spjut Burseryds IF 19:07 +2:21 01:44
4. Stina Nilsson Bredaryds SOK 21:35 +4:49 01:13
5. John Mikaelsson Burseryds IF 22:55 +6:09 01:55
6. Linnéa Sjögren Anderstorps OK 26:05 +9:19 02:52
7. Arvid Treptow Anderstorps OK 26:09 +9:23 05:47
8. Alfred Larsson OK Gisle 26:10 +9:24 06:31
9. Astrid Grahn Bredaryds SOK 26:18 +9:32 03:46
10. Ellen Nordlund OK Vivill 26:57 +10:11 03:55
11. Ella Brunnsgård OK Reftele 27:28 +10:42 01:25
12. Elof Treptow Anderstorps OK 28:08 +11:22 01:36
13. Folke Hammö Bredaryds SOK 29:30 +12:44 02:48
14. Agnes Sigfridsson Burseryds IF 30:31 +13:45 04:42
15. Edith Broling Bredaryds SOK 30:40 +13:54 05:05
16. Elias Nylander Bredaryds SOK 30:45 +13:59 06:16
17. Thea Nilsson OK Vivill 30:56 +14:10 03:24
18. Linnea Burrows Burseryds IF 31:19 +14:33 06:32
19. Livia Thelin OK Vivill 33:07 +16:21 04:46
20. Emma Johansson OK Gisle 33:39 +16:53 02:36
21. Ylva Söderhjelm OK Stigen 37:27 +20:41 04:33
22. Ellie Englund OK Stigen 37:44 +20:58 04:07
23. Nelly Sjöblom OK Vivill 44:00 +27:14 16:04
24. Oskar Sköld OK Vivill 45:14 +28:28 16:33
25. Saga Englund OK Gisle 54:08 +37:22 17:23
26. Tuva-Li Henriksson OK Vivill 54:15 +37:29 07:42
27. Ellie Eriksson OK Vivill 54:20 +37:34 07:39
28. Dagny Edvardsson OK Vivill 54:29 +37:43 06:12
29. Minna Oguni OK Vivill 54:39 +37:53 06:36
30. Emmy Brännbert OK Gisle 1:17:19 +60:33 20:22
  Lucas Strömblad Bredaryds SOK Felst.
  Svea Håkansson Anderstorps OK Felst.
  Ella Andersson Anderstorps OK Ej start
  Judith Hakkarainen OK Vivill Ej start
  Konrad Pettersson Sköld OK Gisle Ej start
  Niklas Costa Segerstråle OK Reftele Ej start
  Oskar Lindqvist OK Gisle Ej start
  Tyra Larsson OK Reftele Ej start
  Viktor Forsberg Bredaryds SOK Ej start
Inskolning (41 / 41) Tid Efter Bomtid
  Annie Nordlund OK Vivill Godkänd
  August Holmberg Burseryds IF Godkänd
  Britta Malmborg Burseryds IF Godkänd
  Caspian Stavenrot OK Vivill Godkänd
  Eddie Andersson OK Vivill Godkänd
  Elliot Karlsson OK Vivill Godkänd
  Elsa Malm Anderstorps OK Godkänd
  Emelie Sköld OK Vivill Godkänd
  Emmie Sjöstrand Anderstorps OK Godkänd
  Fanny Mikaelsson Burseryds IF Godkänd
  Frederik Burrows Burseryds IF Godkänd
  Fridolf Svensson Bredaryds SOK Godkänd
  Hedda Persson OK Vivill Godkänd
  Isa Larsson Burseryds IF Godkänd
  Jennifer Ljunggren Anderstorps OK Godkänd
  Johanna Hörnquist Anderstorps OK Godkänd
  Klara Bråhn Burseryds IF Godkänd
  Lukas Eriksson OK Vivill Godkänd
  Maja Nylund Bredaryds SOK Godkänd
  Malte Josefsson Burseryds IF Godkänd
  Milton Friberg OK Vivill Godkänd
  Nils Petersson Anderstorps OK Godkänd
  Nova Hiljemark Anderstorps OK Godkänd
  Otto Axelsson Burseryds IF Godkänd
  Saga Sköld OK Vivill Godkänd
  Selma Mikaelsson Burseryds IF Godkänd
  Sigfrid Svensson Bredaryds SOK Godkänd
  Stella Ström Anderstorps OK Godkänd
  Stina Malmborg Burseryds IF Godkänd
  Svante Nilsson Bredaryds SOK Godkänd
  Vilda Englund OK Gisle Godkänd
  Wilhelm Holmberg Burseryds IF Godkänd
  Wille Enocsson Burseryds IF Godkänd
  Stina Axelsson Burseryds IF Felst.
  Ally Brodén Bredaryds SOK Ej start
  Alva Sigfridsson Burseryds IF Ej start
  Billy Pettersson Sköld OK Gisle Ej start
  Ellen Forsberg Bredaryds SOK Ej start
  Gustav Alm Anderstorps OK Ej start
  Lukas Hammarsand Anderstorps OK Ej start
  Signe Josefsson Anderstorps OK Ej start
Öppen 5 (6 / 6) Tid Efter Bomtid
1. Mats Nylund Bredaryds SOK 33:53 00:00
2. Tomas Pettersson OK Reftele 46:27 +12:34 02:06
3. Joakim Björn Martin Fransson Anderstorps OK 49:48 +15:55 03:33
4. Robert Lindqvist OK Gisle 50:55 +17:02 05:27
5. Vendela Lönkvist OK Vivill 51:33 +17:40 03:05
  Hugo Johansson OK Reftele Ej start
Öppen 3 (4 / 4) Tid Efter Bomtid
1. Hanna Bråhn Burseryds IF 1:01:17 11:28
2. Peter Bråhn Burseryds IF 1:01:18 +0:01 11:10
  Patrik Nilsson OK Reftele Felst.
  Susann Berntsson OK Reftele Felst.

 

Skapad av MeOS 3.5.860: 2019-05-02 20:35:52

 

Skribent: Marcus Josefsson
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
OK Vivill - Orientering
Ingmarie Badh, Kvarnaryd 10
33391 Smålandsstenar

Besöksadress:
Vikabo 1
33391 Smålandsstenar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info